FB TR EN RU

Haberler

Sevincy Eserleri Addresistanbul'da...                                            
                                           

The Headliners ve 21st Century Ladies of İstanbul adlı konsept sergileriyle beğeni toplayan genç sanatçı Sevinç Yıldız'ın eserleri 20 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında addresistanbul'u renklendiriyor.

Her gün 10:00 - 19:00 saatleri arasında siz sanatseverleri bekliyoruz..

Kontakt
Tuba Sayıl     T&S interiors
0212 210 35 96

 addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi - Halide Edip Adıvar Bulvarı Şişli

  Sevinç Yıldız'ın 2.sergisi / SEVINCY EXHIBITION 13 ... 20 MAY 2010

21st Century Ladies of Istanbul

Ürünlerimiz genç sanatçıların hünerli ellerinde başka hayatlarla buluşuyor. Poliüretan self levelling malzemelerimiz zemin kaplama dışında yaratıcı zihinlerin coşkusu ile farklı objelerde karşımıza çıkarak bizlerin hayal gücüne yeni bir boyut getiriyor.
Onların hikayesi şimdi başlıyor...
Birbirinden değerli 12 İstanbul kızı, Sevinç Yıldız gözüyle ölümsüzleşiyor...
Resmin gerçekliği yansıtması, resmi fotoğraftan ayıran en önemli fark.. Yağlıboya içeriğinin doğal pigmentleri ve uygulama şekli de önemli bir etken... Her iki sanatın da başladığı yer vizyon...
Her bir yüzyıl gibi, birçok gelişim ve değişimin boyut değiştirerek yaşandığı bu yüzyılın başında, her birimiz için zaman zaman çok olağan veya çok şaşırtıcı, yaşadıkça artan veya kaybolan tatların farkında olmak ve inandığımız şeyler için yaşamak çok önemli. İstanbul yüzyıllardır parlayan bir yıldız... Bir milletin gelişmişliğini kadınlarına bakarak anlamak mümkün. Birçok olguyu içinde barındıran yapıtları ve onları tamamlayan fonksiyonel parçaları içimden geldiği gibi yansıttım" diyor Genç Sanatçı. 
PÜRKAY ürünlerinin çok yönlü kullanımı genç sanatçı Sevinç'in ellerinde yeni tasarımlara ulaşıyor. Bazen bir tabloya, bazen de bir mobilyaya renk veren poliüretan ürünler ile yalnız zeminlerde değil, hayatımızda kullandığımız bir çok eşyaya yeni bir görünüm kazandırıyor.

The Headlıners serisinde, varolmuş özel karakterlerin hikayelerini anlatan sanatçı, zaman ve sanal yaşam olgularına dikkatleri yöneltiyor. Ayrıca kendi yarattığı karakterlerde sanal gerçekliği ve geleceği temsil eden dokunuşlarda bulunuyor.Varoluşa, tabiata ve bilgiye duyulan aşk ile, tüm yaşanmışlığını malzeme sayarak resmettiği karakterlerin duygu yoğunluğunu izleyiciye etkileyici bir tarzda hissettiriyor.

 

Sevinç Yıldız'ın 1.Sergisi / THE HEADLINERS

 


 


Sitemizde bulunan içeriğin izinsiz kullanımı veya zarara uğratılması 765 ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 5187 sayılı Basın Kanunu ve ilişkili diğer kanunlar uyarınca yasaktır.Tüm hakları saklıdır. purkay.com Copyright 2010